رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری Advertorial یک نوع تبلیغات به‌صورت یک گزارش و خبر در سایت ها می‌باشد. این تبلیغات علاوه بر اینکه از نظر هزینه به‌صرفه است، باعث پیشرفت وب سایت شما نیز می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از انتشار رپورتاژ خبری در سایت‌های پربازدید، برنامه تبلیغاتتان را به کاربران اطلاع دهید. علاوه بر این می‌توانید باعث ارتقا رتبه وب سایتتان شوید. برای مثال اگر کلمه کلیدی شما *میز* است، با استفاده از رپورتاژ مناسب می‌توانید این کلمه را در صفحات اول گوگل به نمایش بگذارید.

مزایای رپورتاژ آگهی

رپورتاژ خبری مزایای بسیاری دارد از جمله:

برندسازی

هر کسب‌وکاری برای اینکه بتواند موفق بشود باید در زمینه برندسازی گام بردارد. همچنین اعتبار برند خود را افزایش دهد. با استفاده از رپورتاژ به‌صورت پیوسته شما می‌توانید به یک برند معتبر در برابر کاربران تبدیل شوید.

بهبود سئو

هرقدر سایت‌هایی که از لحاظ جایگاه در گوگل قدرتمندتر باشند به شما بیشتر لینک دهند، اعتبار شما نیز در گوگل بیشتر ارتقا پیدا می‌کند. به عبارتی درصورتی‌که با استفاده از رپورتاژ به سایت خود لینک دهید، گوگل نیز شما را از لحاظ سئویی ارتقا می‌دهد.

دیده شدن بیشتر

آگهی شما در وبسایت‌های پربازدید گذاشته می‌شود. درواقع با درج رپورتاژ آگهی شانس دیده شدن خدمات و محصولات شما چندین برابر می‌شود.

هزینه بسیار مناسب

تبلیغات همیشه برای شما هزینه خواهد داشت! نکته مهم این است که شما باید تبلیغات خود را به‌صورتی انجام دهید که بازدهی بیشتری برای شما داشته باشد. رپورتاژ خبری با هزینه مناسب می‌تواند کاربران بسیاری را به سمت کسب و کار شما دعوت کند. در وقع شما با یکبار هزینه مناسب هم محصولاتتان را به کاربران بسیاری نشان دهید و هم وضعیت سئو خود را ارتقا دهید.

مهم ترین نکات رپورتاژ خبری Advertorial

مقاله بنویسید

اگر به‌صورت مستقیم تبلیغ خود را انجام ندهید، توجه کاربران بیشتر جلب می‌شود. سعی کنید نکات مهمی را به کاربران انتقال دهید.

متن را کپی نکنید

متن رپورتاژ شما باید بسیار یونیک و جذاب باشد. تلاش کنید هیچ جمله‌ای را از جای دیگری کپی نکنید. یونیک بودن متن علاوه بر جذب کاربر تأثیر بسیاری در سئوی سایت شرکتی و یا سئوی فروشگاه اینترنتی نیز خواهد داشت.

محتوای کاربردی بنویسید

اگر محتوای شما کاربردی نباشد، کاربر پس از چند ثانیه از رپورتاژ خبری شما خارج می‌شود. این موضوع نتیجه مثبتی برای شما نخواهد داشت. با توجه به این موضوع محتوا باید به‌صورتی باشد که کاربر برای خواندن آن ترغیب شود. همواره به این نکته دقت داشته باشید که شما باید نیاز کاربر را نیز رفع کنید.

تیتر جذاب بنویسید

مهم‌ترین بخش برای هر محتوایی، تیتر جذاب آن است. برای نوشتن تیتر سعی کنید از کلمات ترغیب‌کننده استفاده کنید.

کوتاه و کامل بنویسید

برخلاف بسیاری که عقیده دارند متن محتوا باید بلند باشد، برای رپورتاژ بهتر است محتوا مختصر باشد. البته درعین‌حال باید نکات مهمی در آن ذکر شود.

از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

برای اینکه تمرکز محتوای شما مشخص شود باید از کلمه کلیدی مناسبی استفاده کنید. کلمه کلیدی باید با محتوای وبسایت شما همخوانی داشته باشد. برای مثال اگر در حوزه موبایل فعالیت می‌کنید، می‌توانید از کلمه کلیدی خرید موبایل استفاده کنید.

موارد مهم برای نوشتن رپورتاژ خبری جذاب

  • ساده و روان‌نویسی
  • کال تو اکشن صحیح
  • انتخاب موضوع جذاب
  • رعایت اصول نگارشی
  • کیفیت بالای محتوای متنی
  • برندسازی و آگاهی از برند
  • محتوا نویسی بر اساس مخاطبان

تأثیر رپورتاژ آگهی چه در سئو سایت

یکی از بهترین راه‌ها در سئو سایت رپورتاژ آگهی است. با درج رپورتاژ در سایت‌های دیگر، این سایت ها به شما لینک می‌دهند. ازآنجایی‌که مطلب شما همیشه در صفحه اول گوگل است و سایت منتشرکننده اعتبار خوبی دارد، وضعیت سئوی سایت شما بسیار بهتر می‌شود.

تعرفه و قیمت رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یکی از بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین روش‌های تبلیغات است. هم اینکه می‌توانید پیام خود را به کاربران بسیاری برسانید و هم در سایت‌های پربازدید به بهبود سئوی سایت شما کمک می‌کند. هر سایتی برای نمایش رپورتاژ، هزینه خاصی را دریافت می‌کند. برای انتخاب سایت معمولاً قدرت دامنه و قدرت صفحه ‌سایت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. معمولاً سایت‌هایی که قدرت دامنه بیشتری دارند، میزان تعرفه شان بیشتر است. تعرفه رپورتاژ در سایت‌های ایرانی از 300 هزار تومان تا 10 میلیون تومان بسته به نوع سایت، متفاوت می‌باشد.